LAJMI I FUNDIT:

Gervinho nuk preferon ta quajë golin ndaj Cagliarit si më të mirin në karrierë

Gervinho nuk preferon ta quajë golin ndaj Cagliarit si më të mirin në karrierë
Foto: B/R Football/Twitter

Gervinho nuk po preferon ta quajë golin ndaj Cagliarit si më të mirin në karrierën e tij, por thotë se po i pëlqen jeta në Parma.

Veterani nga Bregu i Fildishtë ka befasuar të gjithë me formën e mirë në këtë fillim sezoni.

“Nuk e di nëse është goli im më i mirë, kam shënuar shumë në kohën time”, ka thënë ish ylli i Arsenalit dhe Romës për Sky Sport Italia.

“Ajo çfarë ka rëndësi është fitorja, ne duhet të vazhdojmë kështu dhe të arrijmë objektivin tonë”.

Gervinho gjithashtu  u pyet edhe për momentin kur mori duartrokitje nga gjithë stadiumi në momentin e zëvendësimit.

“Jam i lumtur që jam rikthyer në Itali dhe Serie A. Tifozët e Parmas më kanë dhënë një mirëpritje fantastike nga fillimi”, ka shtuar Gervinho.

Nuk duhet harruar se 31-vjeçari i ka shënuar edhe Juventusit në këtë sezon, por në atë ndeshje skuadra e tij humbi me rezultat 1-2. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori