LAJMI I FUNDIT:

Gërvalla në Forumin e Bledit, BE nuk duhet të lejojë që Rusia të destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Gërvalla në Forumin e Bledit, BE nuk duhet të lejojë që Rusia të destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ndodhet për vizitë në Slloveni, ku po merr pjesë në Forumin e Bledit.

Reklama

Ajo në një postim në Twitter tha se presidenti slloven Borut Pahor paralajmëroi qartë se Bashkimi Evropian nuk duhet të lejojë Rusinë të destabilizojë Ballkanin Perëndimor.

“Gëzohem që marr pjesë në Forumin e Bledit me ftesë të homologes sime Tanja Fajon…Në hapje, një paralajmërim i qartë i presidentit Pahor: Bashkimi Evropian nuk duhet të lejojë Rusinë të destabilizojë Ballkanin Perëndimor dhe duhet të përshpejtojë pranimin në BE si një masë gjeopolitike”, shkruan Gërvalla. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Surroi: Ka paralajmërim rikthimi

Surroi: Ka paralajmërim rikthimi "gjeneralësh më të mirë" amerikanë në dialog

Lajme
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Politikë
Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion"

Politikë
Guerot: Kemi marrëdhënie të thella, Franca ka dëshmuar gjithmonë mbështetjen e palëkundur për Kosovën

Guerot: Kemi marrëdhënie të thella, Franca ka dëshmuar gjithmonë mbështetjen e palëkundur për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori