Genoa ia merr pikët e para sezonale Juventusit në Serie A

Daniel Bessa duke festuar golin ndaj Juventusit (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Genoa ka befasuar Juventusin në Serie A duke e ndalur me një barazimin 1-1 në Allianz Stadium.

Zonja e Vjetër ishte më e mirë në fushë, por mysafirët ishin të vendosur të merrnin pikë.

Ishte Cristiano Ronaldo ai që shënoi i pari në këtë takim në minutën e 18-të, ndërsa në vazhdim nuk kishte ndonjë rast tjetër serioz për gol dhe 45 minutat e parë përfunduan 0-0.

Cristiano Ronaldo në tentim për të shënuar ndaj Genoas (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Në minutën e 67-të erdhi goli i barazimit nga Daniel Bessa, italiani u asistua nga Cristian Kouame.

Paulo Dybala kishte një rast për gol në minutën e 77-të, ashtu si Mario Mandzukic tre minuta më vonë.

Pas këtij barazimi Juventusi vazhdon në pozitën e parë me 25 pikë, kurse Genao ngjitet në vendin e dhjetë me 13 pikë.

Ndeshja e ardhshme e kampionëve aktual është kundër Empolit, kurse Genoa ndaj Udineses. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Barcelona kërkon që El Clasico të riluhet, kërkesë jo e rrallë për këtë edicion – pasi një tjetër derbi në Evropë ishte të njëjtës rrugë

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit