LAJMI I FUNDIT:

Gazprom thotë se nuk do të fillojë furnizimin me gaz natyror drejt Gjermanisë

Gazprom thotë se nuk do të fillojë furnizimin me gaz natyror drejt Gjermanisë

Kompania shtetërore ruse e energjisë Gazprom tha se nuk mund të rifillonte furnizimin me gaz natyror përmes një tubacioni të madh drejt Gjermanisë për momentin.

Reklama

Firma tha se kishte gjetur një rrjedhje nafte në një turbinë në tubacionin Nord Stream 1, që do të thotë se do të mbyllej për një kohë të pacaktuar, transmeton Telegrafi.

Tubacioni është mbyllur për tre ditët e fundit për atë që Gazprom e përshkroi si punë mirëmbajtjeje.

Lajmi vjen mes frikës në rritje se familjet në BE nuk do të jenë në gjendje të përballojnë koston e ngrohjes këtë dimër.

Çmimet e energjisë janë rritur që kur Rusia pushtoi Ukrainën dhe furnizimet e pakta mund të rrisin koston edhe më tej.

Evropa po përpiqet të heqë dorë nga energjia ruse në një përpjekje për të zvogëluar aftësinë e Moskës për të financuar luftën, por tranzicioni mund të mos vijë mjaft shpejt. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Arbnor Rushiti fitues i BMW të serisë së 3-të - Go+ LOJË E TRENT

Arbnor Rushiti fitues i BMW të serisë së 3-të - Go+ LOJË E TRENT

GO+
Kompani ndërkombëtare do të marrin pjesë në panairin e parë për pasuri të paluajtshme - Prishtina Real Estate Expo 2023

Kompani ndërkombëtare do të marrin pjesë në panairin e parë për pasuri të paluajtshme - Prishtina Real Estate Expo 2023

Prishtina Real Estate EXPO
A e dini ku mund të këmbeni kriptovaluta në Kosovë?

A e dini ku mund të këmbeni kriptovaluta në Kosovë?

exCoins.me
Në Prishtina Mall, me 5 tetor hapen - Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Në Prishtina Mall, me 5 tetor hapen - Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Tech Park Prishtina gati të hapet - moment historik për të ardhmen e teknologjisë në Kosovë

Tech Park Prishtina gati të hapet - moment historik për të ardhmen e teknologjisë në Kosovë

STIKK - Kosovo ICT Association
“Numri që keni thirrur për momentin nuk është në dispozicion” – Vala njofton se ka probleme teknike

“Numri që keni thirrur për momentin nuk është në dispozicion” – Vala njofton se ka probleme teknike

Ekonomi
Kalo në kategori