LAJMI I FUNDIT:

Gazprom

51 Artikuj

Gazpromi rus investon 60 milionë euro në projektet e Qeverisë së Serbisë

Gazpromi rus investon 60 milionë euro në projektet e Qeverisë së Serbisë

Serbia
Si pasojë e sanksioneve ndaj Rusisë, shefi i Gazpromit: Po lëmë pas një vit shumë, shumë të vështirë

Si pasojë e sanksioneve ndaj Rusisë, shefi i Gazpromit: Po lëmë pas një vit shumë, shumë të vështirë

Botë
Putini dëshironte ta shkatërronte Ukrainën, por po i ndodh e kundërta: Gazprom në situatën më të keqe në histori

Putini dëshironte ta shkatërronte Ukrainën, por po i ndodh e kundërta: Gazprom në situatën më të keqe në histori

Evropa
Policia rumune bastis zyrat e NIS-it serb për veprimtari spiunazhi, dyshime për rezervat e naftës të ardhura nga Moska

Policia rumune bastis zyrat e NIS-it serb për veprimtari spiunazhi, dyshime për rezervat e naftës të ardhura nga Moska

Evropa
Gazpromi rus ndërpret furnizimin me gaz edhe për Italinë

Gazpromi rus ndërpret furnizimin me gaz edhe për Italinë

Botë
Gjermania kërcënohet se do të lihet pa gaz nga Gazpromi rus

Gjermania kërcënohet se do të lihet pa gaz nga Gazpromi rus

Botë
Gazprom thotë se nuk do të fillojë furnizimin me gaz natyror drejt Gjermanisë

Gazprom thotë se nuk do të fillojë furnizimin me gaz natyror drejt Gjermanisë

Botë
Viktor Orban nënshkruan marrëveshjen e re me Moskën për gazin rus, gjithçka do të kalojë nëpërmjet Serbisë

Viktor Orban nënshkruan marrëveshjen e re me Moskën për gazin rus, gjithçka do të kalojë nëpërmjet Serbisë

Evropa
Rriten ҫmimet e gazit në Evropë mes frikës për një ndërprerje të furnizimeve nga Rusia

Rriten ҫmimet e gazit në Evropë mes frikës për një ndërprerje të furnizimeve nga Rusia

Botë
Maliqi: Donacionet e Gazpromit rus ndër vite kanë gjetur mënyrën për të mbërritur edhe në Kosovë

Maliqi: Donacionet e Gazpromit rus ndër vite kanë gjetur mënyrën për të mbërritur edhe në Kosovë

Të Tjera
Gazprom pezullon furnizimet me gaz në Letoni

Gazprom pezullon furnizimet me gaz në Letoni

Botë
Zelensky: Rusia po zhvillon një “luftë gazi” kundër Evropës

Zelensky: Rusia po zhvillon një “luftë gazi” kundër Evropës

Evropa
Gazprom – Furnizimi i BE-së me Nord Stream 1 do të shkurtohet më tej

Gazprom – Furnizimi i BE-së me Nord Stream 1 do të shkurtohet më tej

Botë
Rusia dhe Gjermania, çfarë ndodh nëse do të ketë ndërprerje të plotë të furnizimit me gaz?

Rusia dhe Gjermania, çfarë ndodh nëse do të ketë ndërprerje të plotë të furnizimit me gaz?

Botë
Frika për ndërprerje të plotë të gazit rus, Gjermania thirrje qytetarëve që të kursejnë energjinë

Frika për ndërprerje të plotë të gazit rus, Gjermania thirrje qytetarëve që të kursejnë energjinë

Botë
Gazpromi redukton furnizimet me gaz – Gjermania thotë se arsyeja është për të ‘mbajtur lart çmimin’

Gazpromi redukton furnizimet me gaz – Gjermania thotë se arsyeja është për të ‘mbajtur lart çmimin’

Botë
Sanksionet ruse mbi gazin mund t’i kushtojnë Gjermanisë 5.4 miliardë dollarë më shumë për vit

Sanksionet ruse mbi gazin mund t’i kushtojnë Gjermanisë 5.4 miliardë dollarë më shumë për vit

Evropa
Kongresisti Torres: Serbia është satelit për Rusinë, Kosova mike e palëkundur e SHBA-së

Kongresisti Torres: Serbia është satelit për Rusinë, Kosova mike e palëkundur e SHBA-së

Kosovë
Gazpromi rus ndërpret furnizimin e Holandës me gaz

Gazpromi rus ndërpret furnizimin e Holandës me gaz

Botë
Serbia e Rusia me marrëveshje të re për gazin, reagon Presidenca e Kosovës: Deri kur BE-ja do ta tolerojë këtë sjellje?

Serbia e Rusia me marrëveshje të re për gazin, reagon Presidenca e Kosovës: Deri kur BE-ja do ta tolerojë këtë sjellje?

Kosovë
Rusët vazhdojnë të janë pronarët kryesorë të NIS-it serb, Gazprom bleu më shumë se 10 milionë aksione

Rusët vazhdojnë të janë pronarët kryesorë të NIS-it serb, Gazprom bleu më shumë se 10 milionë aksione

Botë
Pezullimi i gazit rus në Poloni dhe Bullgari rrit çmimin në Evropë me mbi 20 për qind

Pezullimi i gazit rus në Poloni dhe Bullgari rrit çmimin në Evropë me mbi 20 për qind

Botë
Pezullimi i gazit rus në Bullgari, Petkov: Gazpromi po shantazhon

Pezullimi i gazit rus në Bullgari, Petkov: Gazpromi po shantazhon

Botë
Polonia sanksionin Gazpromin dhe disa oligarkë rusë e bjellorusë

Polonia sanksionin Gazpromin dhe disa oligarkë rusë e bjellorusë

Botë