LAJMI I FUNDIT:

Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Një moment i këndshëm në fushë bëri të qeshë të gjithë të pranishmit në stadium gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri në Kamionatin Evropian.

Në minutat e fundit, një tifoz si duket i kuqezinjve kishte hyrë në fushë dhe i zgjati dorën njërit prej lojtarëve të kombëtares tonë.

Ishte Eva Murati, gazetarja sportive që publikoi këtë moment në njërin prej postimeve të saj në Instagram.


Foto: Eva Murati / Instagram

Ndonëse kjo nuk është transmetuar nga regjia e Kampionatiti Evropian, në minutat e fundit u vërejt dukshëm që diçka nuk po shkonte në fushë.

Tani u bë më se e qartë se çfarë kishte ndodhur.

Foto: Eva Murati / Instagram

Ishte me të vërtetë një moment i këndshëm dhe ky veprim shkaktoi mjaft të qeshura tek të pranishmit në stadium.

Tifozi u kap në fund nga sigurimi dhe u nxor jashtë nga ata. Kishte reagime të shumta nga lojtarët e Shqipërisë.

Foto: Eva Murati / Instagram

Shqipëria ndonëse me një paraqitje të mirë, pësoi humbje ndaj Italisë me rezultat 2:1, në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Kuqezinjtë ishin të parët që kaluan në avantazh teksa arritën të shënojnë me anë të Nedim Bajramit për rezultatin 1-0 pas 23 sekondave lojë; ky vlerësohet të jetë madje goli më i shpejtë në historinë e Evropianit. /Telegrafi/

Foto: Eva Murati / Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Magazina
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Magazina
Kalo në kategori