Gashi befason skuadrën kundërshtare, shënon gol të bukur nga gjuajtja e lirë

Apr 14, 2018; Commerce City, CO, USA; Colorado Rapids midfielder Shkelzen Gashi (11) reacts to his penalty kick goal in the second half against the Toronto FC of the match at Dick's Sporting Goods Park. Mandatory Credit: Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Shkëlzen Gashi ka qenë protagonist në kampionatin amerikan MLS.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë e ka nisur si titullar ndeshjen me skuadrën e tij Colorado Rapids ndaj Columbus Crew.

Rapids pësuan humbje të ngushtë 2-1, ndërsa golin e vetëm për ta e shënoi Shkëlzen Gashi.

Në minutën e 26-të, Colorado fitoi një gjuajtje të lirë të cilën Gashi e shndërroi në gol.

Futbollistët vendas ishin duke e ndrequr murin, ndërsa Gashi i zuri në befasi duke shënuar gol të bukur.

Goli ndaj Columbus Crew ishte i dyti për Gashin këtë edicion në MLS, teksa ka bërë edhe dy asistime. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës