LAJMI I FUNDIT:

Gane për luftën ndaj Jones: Jam gati, është testi më i madh i jetës sime

Gane për luftën ndaj Jones: Jam gati, është testi më i madh i jetës sime

Luftëtari francez, Ciryl Gane ndihet i përgatitur dhe i fokusuar për meçin e shumëpritur ndaj Jon Jones në kuadër të titullit të botës në peshat e rënda në UFC 285.

Reklama

Gane dhe Jones do të ndeshen mes vete të shtunën mbrëma në T-Mobile Arena në Las Vegas për ngjarjen kryesore të UFC 285 për t’u përballur për titullin vakant të peshave të rënda.

Pasi kryen përballjen sy më sy, të dy luftëtarët bënë konferencën për shtyp, me Ganen që vlerësoi lartë lojën e Jones.

Jones para super meçit ndaj Gane: Është një luftëtar i madh, do të jetë një luftë e shkëlqyer
Lexo po ashtu Jones para super meçit ndaj Gane: Është një luftëtar i madh, do të jetë një luftë e shkëlqyer

“Të gjithë e dinë nivelin e mundjes së Jon Jones, por unë jam i fokusuar në këtë. Unë jam i fokusuar në të, kështu që kemi punuar për të. Do të jemi gati për të”, ka thënë fillimisht Gane në konferencë për shtyp.

Përtej trajtimit të mundjes së tij, Gane foli gjithashtu për të shkuar më lart dhe përtej në përgatitjen për këtë luftë, sepse ai e di se çfarë do të thoshte një fitore ndaj Jones për trashëgiminë e tij, përveçse të bëhej kampion i peshave të rënda të UFC.

“Vërtet, unë jam i fokusuar vetëm në performancën time. Unë thjesht dua të bëj mirë në kafaz kundër një djaloshi të madh si ai. Është një provë e madhe për mua. Ndoshta, dhe me të vërtetë, testi më i madh i jetës sime”, përfundoi francezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori