LAJMI I FUNDIT:

Gafa e Courtois që i dha epërsinë e dyfishtë Liverpoolit, por Vinicius e riktheu Realin në lojë

Gafa e Courtois që i dha epërsinë e dyfishtë Liverpoolit, por Vinicius e riktheu Realin në lojë
(Foto: Screenshot/Twitter)

Nuk ka vonuar edhe goli i dytë i Liverpoolit kundër Real Madridit në Anfield Road në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Sfida nuk ka nisur aspak mirë për Los Blancos, të cilët brenda 14 minutash pranuan dy gola.

Fillimisht, ishte Darwin Nunez lojtari që e zhbllokoi rezultatin me një gol të bukur me thembër (4’), pas asistimit nga Mohamed Salah.

(Foto: Screenshot/CBS Sports)
Gol i bukur me thembër, epërsi e hershme e Liverpoolit ndaj Realit
Lexo po ashtu Gol i bukur me thembër, epërsi e hershme e Liverpoolit ndaj Realit

Ndërsa egjiptiani vazhdoi të shfaqej i rrezikshëm dhe ishte në vendin e duhur për ta dyfishuar epërsinë.

Portieri i Realit, Thibaut Courtois, bëri një gafë pasi e pranoi një top duke e dorëzuar në këmbët e Mohamed Salah dhe ai e dërgoi në rrjetë (14’).

(Foto: Screenshot/CBS Sports)

Mirëpo, Vinicius Junior u kujdes që Madridi të rikthehej në lojë (21’). Pas kombinimeve me Karim Benzeman, braziliani u tregua i saktë për ta ngushtuar rezultatin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori