LAJMI I FUNDIT:

G2 dhe OG kanë shënuar fitoret e para në turneun e CS:GO – IEM Dallas 2023

G2 dhe OG kanë shënuar fitoret e para në turneun e CS:GO – IEM Dallas 2023
(Foto: HLTV)

Tashmë ka filluar turneu IEM Dallas, ku po garojnë 16 skuadra për një grup çmimesh prej 250.000 dollarësh.

Reklama

Ndeshjet e raundit të parë janë duke u zhvilluar në formatin ‘Bo1’ në IEM Dallas, dhe dy prej tyre tashmë kanë përfunduar.

G2 kanë mposhtur ekipin Nouns me rezultat të thellë 16-5, ndërsa OG kanë fituar ndaj FURIA me rezultat të ngushtë 16-14.

Dy skuadrat tani kanë kaluar në gjysmëfinale të ‘Upper Bracket’ dhe do të përballen ndaj njëra tjetrës.

Ndërkaq Nouns dhe Furia do ta kenë edhe një mundësi të fundit, ku do të përballen mes vete në raundin e parë të “Lower Bracket”.

Ndeshje të tjera vazhdojnë të zhvillohen në turneun e CS:GO – IEM Dallas, që pritet të zgjas rreth një javë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori