Fulham 0-3 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve

Arsenal (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka triumfuar në udhëtim te Fulhami me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen hapëse të sezonit 2020/21 në Ligën Premier.

Ekipi i Mikel Artetas e ka nisur sezonin si është më së miri, pasi ka marrë një fitore të madhe te rivalët e Fulhamit, të cilët u inkuadruan këtë sezon në elitë.

Golat në këtë ndeshje për Topçinjtë u shënuan nga Alexandre Lacazette (8’), Gabriel (49’) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (57’).

Arsenali e nis sezonin e ri me fitore të thellë ndaj Fulhamit
Lexo po ashtu Arsenali e nis sezonin e ri me fitore të thellë ndaj Fulhamit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte Willian, i cili pas dy asistime dhe një shtylle të goditur u notua me 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e vendasve, Marek Rodak që u vlerësua me notë 5.6.

Për 79-të minuta në këtë ndeshje luajti edhe ylli shqiptar, Granit Xhaka, i cili pati paraqitje të mirë duke u notuar me 6.9.

Fulham:

Arsenal:

/Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç