0Shares

Loret Sadiku përfundimisht nuk ka pranuar të grumbullohet me Kombëtaren e Shqipërisë.

Mbrojtësi nga Kosova po pret të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës dhe kjo ka qenë arsyeja që ka refuzuar grumbullimin me Shqipërinë.

Këtë e ka konfirmuar edhe Federata e Futbollit të Shqipërisë.

Në një postim në faqen zyrtare, është përditësuar lista e Shqipërisë, ku në vend të Sadikut është ftuar Ergys Kaçe.

Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë përballë Skocisë në datën 17 nëntor ora 20:45 në stadiumin “Loro Borici”, e vlefshme për UEFA Nations League.

Ndeshja e dytë e kombëtares do të jetë miqësore, Shqipëri-Uells, e cila do të zhvillohet në date 20 nëntor në “Elbasan Arena” ora 20:00. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)