Ndeshja mes Fulhamit dhe Cardiffit është një nga më të komentuarat për momentin, por jo për rëndësinë e ndeshjes.

Gjatë minutë së 19-të të gjithë në stadiumin Craven Cottage mbetën pa fjalë pasi lojtari i ekipit vendas, Denis Odoi, mbeti pandjenja.

Mbrojtësi 30-vjeçar u godit në fytyrë dhe gjoks aksidentalisht nga një bashkëlojtari i tij, i cili po tentonte të largonte topin.

Denis Odoi në momentin që u godit nga Maxime Le Marchand (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Odoi mbeti pandjenja, por pas ndërhyrjes nga mjekët e skuadrës për 10 minua në fushë, ai u këndell.

Por, mjekët menjëherë e dërguan në spital me oksigjeno terapi për t’u siguruar se është çdo gjë në rregull me lojtarin. /Telegrafi/