LAJMI I FUNDIT:

Franco Foda flet për mediumin austriak në lidhje ekipin, pritshmëritë dhe infrastrukturën në Kosovë

Franco Foda flet për mediumin austriak në lidhje ekipin, pritshmëritë dhe infrastrukturën në Kosovë

Përzgjedhësi i Kosovës, Franco Foda është i kënaqur me infrastrukturën që ka vendi ynë, ndërsa ka paralajmëruar udhëtimi të shumta për të parë nga afër lojtarët.

Foda ka dhënë një intervistë për mediumin austriak “Kronen Zeitung”, gjermani ka folur për infrastrukturën që ka parë gjatë qëndrimit në Kosovë.


Ai ka paralajmëruar udhëtime të shumta në javët e ardhshme për të takuar lojtarët e Kosovës.

“Natyrisht, shikoj gjithashtu për lojtarët e ligës së Kosovës. Ka shumë talente interesante atje”, ka thënë Foda.

Sipas Fodas, ekipi përfaqësues është interesant, duke shtuar se është i interesuar ta njoh karakterin e ekipit.

“Duam të dalim në Ligën B në Ligën e Kombeve dhe të përfundojmë në pozitën e dytë në kualifikime për Kupën e Botës. Nuk do të jetë lehtë, por nuk është për asnjë vend, shihni Italinë. Tani duam të zhvillojmë dhe të përmirësojmë ekipin”, ka thënë Foda.

Një muaj para ndeshjeve miqësore – Franco Foda erdhi në një moment kur lojtarët e Kosovës po e kthejnë formën
Lexo po ashtu Një muaj para ndeshjeve miqësore – Franco Foda erdhi në një moment kur lojtarët e Kosovës po e kthejnë formën

Ai ka thënë se kishte oferta nga Belgjika, Turqia, Irani dhe Egjipti, ndërsa pushimin nga futbolli për më shumë se një vit, ai e ka shfrytëzuar për të reflektuar, për të analizuar shumë dhe për të përmirësuar anglishten. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori