Franca shkëlqen kundër Holandës (Video)

Franca ka shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të kualifikimeve për botërorin Rusia 2018.

Francezët para shikuesve të vetë kanë triumfuar kundër Holandës me rezultat të thellë prej 4-0.

“Trekolorët” realizuan një gol pjesën e parë për t’i lënë vend dy soshve në pjesën e dytë, të cilat ishin të mjaftueshme për tre pikët e reja.

Antonie Griezmann nuk e qoi dëm një asistim të Olivier Giroudit, ku shënoi gol në të 14 minutë.

Megjithatë, edhe pse dominuan vendasit në 45 minutshin e parë më nuk pati gola.

Por, Franca vazhdoi edhe në pjesën e dytë të shfaq ndeshje të bukur dhe të krijojë raste.

Një prej tyre e shfrytëzoi në minutën e 73-të përmes futbollistit të Monacos, Thomas Lemar.

Paraprakisht në minutën e 62-të Kevin Strootman mori kartonin e dytë të verdhë, përkatësisht u përjashtua me të kuqin.

Golashënuesi i golit të dytë, Lemar shënoi edhe njëherë para përfundimit të ndeshjes ndërsa në minutën e fundit Arjen Robben qëllon shtyllën e Francës, i cili ishte rasti më i pastër për Holandën.

Kur pritej të përfundonte takimi, Kylian Mbappe shënoi golin e katërt dhe të fundit të takimit, ku Franca triumfoi me rezultat 4-0.

Pas kësaj fitoreje, Franca rrëmben pozitën e parë të grupit A me 16 pikë, tre më tepër se Suedia ndërsa Holanda renditet në vendin e tretë me dhjetë pikë. /Telegrafi/

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

"Askush nuk donte të fliste me mua te Barcelona, ​​vetëm Eric Abidal” - ylli i ri francez tregon vuajtjet te gjiganti i La Ligas