Fotoreporteri nga Salvadori, Yuri Cortez, ka folur pas shtypjes që i bënë futbollistët kroatë pas golit të fitores në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Anglisë.

Kroacia arriti të fitojë në vazhdime ndaj Anglisë me rezultat 2-1, duke siguruar një vend për finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Goli i fitores erdhi nga sulmuesi Mario Mandzukic, i cili shënoi nga afërsia për 2-1 pas asistimit nga Ivan Perisic.

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

Ky gol dërgoi në ekstazë futbollistët kroatë, të cilët shkuan të gjithë të festojnë të këndi, duke shtypur edhe fotoreporterin Cortez.

Megjithatë, Cortez thotë se u ndje shumë mirë edhe pse u befasua shumë nga kjo ngjare.

Mario Mandzukic (Getty Images)

“Në momentin që mora kamerën për të xhiruar momentet e ndeshjes, vetëm e pash një turmë të lojtarëve që erdhën drejt meje”.

“U befasova dhe kjo është e logjikshme pasi që nuk ndodh shumë shpesh”.

“U ndjeva shumë mirë”, ka thënë fotoreporteri Cortez.

Ndryshe, futbollistët kroatë si Manduzikic, Ivan Perisic, Ivan Rakitic dhe Damagoj Vida i kërkuan falje pas shtypjes që ia bënë. /Telegrafi/

Ivan Rakitic (Getty Images)