Maxi Lopez kishte shkuar në stërvitjen e Barcelonës për birin e tij që të takojë yjet e Barcelonës dhe të marr një nënshkrim.

Ish lojtari argjentinas kishte bërë këtë dhe për t’i treguar birit të tij që ishte atje ia dërgoi edhe një foto.

Kjo foto ka dal në media, ndërsa tituj e gazetave ishin se Maxi Lopez po bën komplot hapur për mos grumbullimin e Mauro Icardi te Argjentina.

Maxi Lopez e akuzon ish gruan e tij që ua dërgoi këtë foto medieve.

Icardi mori nga shoku i tij i ngushtë ish-gruan

“Ajo foto nuk duhet të shfaqej në internet pasi ishte private”

“Një javë më parë, ish-gruaja ime më dërgoi një mesazh nga djali im Valentino, dhe thoshte: ‘Babi dua të shoh Juventus-Barcelona. Bëra disa telefonata dhe më thanë se nuk ishte problem. Madje mund të ishim të pranishëm në një seancë stërvitore. Por një orë përpara se të shkonim ish-gruaja ime më telefonoi për të më thënë se nuk mund ta sillte djalin, kështu që shkova vetëm”.

Maxi dhe Wanda kanë tre djem nga martesa e tyre

“Iniesta, Mascherano dhe Messi erdhën për të më takuar dhe bëmë një foto bashkë. Kur seanca përfundoi, ish-gruaja ime më telefonoi për të më fajësuar se nuk kisha organizuar asgjë. Kështu që bleva një fanellë dhe të tre lojtarët ma nënshkruan, për t’i vërtetuar Wandas se isha aty”.

“Kjo do të thotë se të vetmit njerëz që e kanë atë foto ishim unë dhe Wanda dhe unë nuk kam profil në mediat sociale. U takova me Mascherano dhe Messi dje, por nuk kisha folur me ta që prej 10 vitesh”.

Icardi është martuar me Wandan dhe kanë tri vajza

“Çfarë influence mund të kem kur nuk i takoj? I gjithë ku incident u orkestrua nga Wanda Nara”, ka thënë Lopez për Radio la Red në Argjentinë.