Manchester Unitedi janë një nga klubet që gjithmonë është aktive në tregun e transferimeve dhe atë duke kërkuar lojtarë cilësor.

Djajtë e Kuq janë një nga klubet më të pasura në planet dhe se ata dinë të bëjën një treg të shtrenjtë e tregon edhe fakti se ata kanë paguat 110 milionë euro për Paul Pogban gjatë verës.

Por, jo çdo gjë mund të blihet me para dhe këtë e dinë më së miri David Moyes, i cili e kërkoi Gareth Bale, Cesc Fabregas dhe Cristiano Ronaldo, por në fund mori Marouane Fellainin.

Ndërsa më poshtë keni formacionin me lojtarët që Man Utd nuk arriti t’i transferon në vitet e fundit. /Telegrafi/