LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i vitit 2022 në Superligën e Kosovës

Formacioni më i mirë i vitit 2022 në Superligën e Kosovës

Gjatë ceremonisë së ndarjeve të çmimeve nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) është zgjedhur tashmë edhe formacioni më i mirë në Superligën e Kosovës për vitin 2022.

Reklama

Sot ( shtunë), FFK është duke mbajtur ceremoninë e ndarjes së çmimeve për Laureatët e Vitit.

Pas disa fjalimeve falënderuese dhe sukseseve nga kryetari i FFK-së, Agim Ademi dhe disa figurave tjera të rëndësishme të sportit, erdhi radha e ndarjes së çmimeve.

Çmimi për futbollistin më të mirë të vitit 2022 shkoi për mbrojtësin e Ballkanit, Armend Thaqi, ndërsa u zgjodh edhe formacioni më i mirë i vitit.

Në portë u zgjodh Enea Koliqi, ndërsa në mbrojtje ishin treshja e Ballkanit, Armend Thaqi, Lumbardh Dellova e Astrit Thaqi dhe Ardian Limani i Dritës.

Në mesfushë gjithashtu ishin katër futbollist: Ermal Krasniqi dhe Lindon Emerllahu të Ballkanit, Ilir Krasniqi i Llapit dhe Endrit Krasniqi i Prishtinës.

Sulmi u përbë nga dy futbollistë, Albion Rrahmani i Ballkanit dhe Mirko Simonovski i Dritës.

Formacioni i vitit 2022 nga FFK 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori