Cristiano Ronaldo nuk bën pjesë në formacionin më të mirë të Manchester Unitedit, me lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur Ryan Giggs.

Legjenda e Djajve të Kuq ka vendosur që ta lë jashtë superyllin portugez, ndërsa në vend të tij ta përfshijë ish-sulmuesin norvegjez, gjegjësisht trajneri aktual, Ole Gunnar Solskjaer.

Giggs iu bashkua Akademisë së Unitedit në vitin 1987, ndërsa debutoi për ekipin e parë tri vite më vonë duke nisur kështu rrugëtimin e një karrierë të jashtëzakonshme me 963 paraqite dhe 25 trofe të mëdha të fituara.

Cristiano Ronaldo dhe Ryan Giggs (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Në skuadrën e tij që përbëhet nga lojtarë të epokës së Sir Alex Ferguson, 46-vjeçari ka zgjedhur emra, si Rio Ferdinand, Paul Scholes, David Beckham e Wayne Rooney.

Mirëpo, çuditërisht në përzgjedhjen e tij nuk ka vend për Cristiano Ronaldo, i cili ka luajtur për Unitedin gjatë viteve 2003-2009. /Telegrafi/

(Foto: The Sun)