Ky vit është afër përfundimit dhe Serie A tashmë e ka mbyllur pjesën e parë të sezonit.

WhoScored ka mbledhur statistikat e të gjithë lojtarëve në ligën italiane, por vetëm disa prej tyre janë pjesë e formacionit.

Në 17 javë që janë zhvilluar, faqja më e madhe e statistikave ka arritur të krijoj një XI me lojtarët që kanë treguar vetën në pjesën e parë të këtij edicioni.

Luigi Sepe i Parmës gjendet në portë, e që ka marrë vlerësimin 7.1.

Katërshja në mbrojtje është Juan Cuadrado (7.0), Chris Smalling (7.5), Stefan de Vrij (7.1) dhe Aleksander Kolarov (7.1).

Në mesfushë gjendet katërshja tjetër, Domenico Berardi (7.7), Luis Alberto (7.8), Josip Ilicic (7.6) dhe Cristiano Ronaldo me 7.7.

Reklama

Dyshja në sulm janë Ciro Immobile (7.7) e Alejandro Gomez me 7.5. /Telegrafi/

Reklama