Në përjashtim të ndeshjes së mbetur në mes të Watfordit dhe Chelseas, java e 26-të në Ligën Premier ishte plot emocione.

Arsenali fitoi me rezultat 5-1 ndaj Evertonit dhe me këtë rast në formacionin e javës janë katër lojtarë të Topçinjve:

Laurent Koscielny, Aaron Ramsey, Henrikh Mkhitaryan dhe Pierre Emerick Aubameyang.

Carragher ende nuk është bindur nga Xhaka: Nuk e di se çfarë i sjell Arsenalit Carragher ende nuk është bindur nga Xhaka: Nuk e di se çfarë i sjell Arsenalit

Pas fitores së Manchester Unitedit me rezultat 2-0 ndaj Huddersfield në formacionin e javë Djajtë e Kuq kanë tre lojtarë.

Pas paraqitjes së mirë të Liverpoolit në barazimin 2-2 ndaj Tottenhamit, Mohamed Salah, është lojtari i vetëm i Reds në formacion.

Manchester City ka Danilon, Southamptoni ka Mario Leminan dhe Crystal Palace portierin Wayne Hennessey, më poshtë keni renditjen. /Telegrafi/