Manchester Unitedi dhe Leicester City zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 36-të në Ligën Premier.

Reklama

Djajtë e Kuq e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve, ndërsa kanë dhjetë pikë më pak se Manchester City dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Prandaj, në sfidën që zhvillohet në Old Trafford do të përpiqen që ta vazhdojnë presionin ndaj liderit duke ia shtyrë sa më shumë festën e titullit.

Në anën tjetër, Leicesteri ndodhet në vend të katërt në renditje me 63 pikë, pesë më shumë se West Ham Unitedi që ndodhet një pozitë më poshtë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nuk do të mungojë edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ole Gunnar Solskjaer dhe Brendan Rodgers.

Reklama

Formacioni startues i Manchester Unitedit: De Gea; Elanga, Tuanzebe, Bailly, Telles; Williams, Matic, Van de Beek; Mata; Greenwood, Amad Diallo.

Reklama

Formacioni startues i Leicester Cityt: Schmeichel; Castagne, Soyuncu, Fofana, Albrighton; Ndidi, Tielemans, Thomas; Ayoze Perez; Iheanacho, Vardy.

/Telegrafi/