Në Molineux Stadium Wolverhampton Wanderers është nikoqir i Manchester Unitedit për ndeshjen çerekfinale të FA Cup.

Djajtë e Kuq janë favoritë për të vazhduar në gjysmëfinale me shpresën për ta kërkuar këtë trofe në këtë sezon.

Dy trajnerët, Nuno Espirito Santo dhe Ole Gunnar Solskjaer i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë sfidë.

Formacioni startues i Wolverhampton Wanderers: Ruddy, Coady, Boly, Saiss, Doherty, Dendoncker, Neves, Otto, Moutinho, Jota, Jiminez.

Formacioni startues i Manchester Unitedit: Romero; Dalot, Smalling, Lindelof, Shaw, Matic, Herrera, Pogba, Lingard, Martial, Rashford.

Vlen të theksohet se Chelsea ishte kampioni në fuqi i FA Cup, mirëpo Blutë u eliminuan pikërisht nga Unitedi në raundin e pestë të kësaj gare që ishte edhe një hakmarrje për finalen e edicionit të kaluar. /Telegrafi/