LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Milani me shumë mungesa kërkon fitoren ndaj Veronës

Formacionet zyrtare: Milani me shumë mungesa kërkon fitoren ndaj Veronës

Milani është mysafir i Veronës për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së dhjetë në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Stadio Marc’Antonio Bentegodi”.

Për këtë ndeshje, Verona do të jetë vetëm pa Federico Ceccherini që ka karton të kuq.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër Rossonerët kanë shumë mungesa si, Davide Calabrria, Charles De Ketelaere, Alessandro Florenzi, Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer, Mike Maignan dhe Alexis Saelemaekers, që të gjithë të lënduar.

Formacionet bazë:

Verona: Montipò; Hien, Gunter, Magnani; Faraoni, Tameze, Veloso, Depaoli; Hrustic, Verdi; Henry.

Milan: Tatarusanu; Kalulu, Gabbia, Tomori, Theo Hernandez; Adli, Tonali, Krunic; Brahim Diaz, Giroud, Rafael Leao. /Telegrafi/