Kosova ka bërë të ditur formacionin për ndeshjen që do ta zhvillojë kundër Kroacisë, e po ashtu edhe Koracia.

Më poshtë mund t’i shihni  formacionet ku ka edhe befasi nga trajnerët, si mos aktivizimi i Amir Rrahmanit në mbrojte.

Formacioni i Kosovës:

14593160_10210624888524565_1542907927_n

Kosova: Ujkani, Përdedaj, Pnishi, Pepa, Rashica, Celina, V. Berisha, Zeneli, Paqarada, Kryeziu dhe B.Berisha.

Formacioni i Kroacisë:

14625272_10210624888964576_1613022301_n

Subasic; Vrsaljko, Corluka, Vida, Pivaric; Brozovic, Kovacic, Badelj, Perisic; Kramaric, Mandzukic.