LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Kosova U21 – Andorra U21: Dardanët nisin kualifikimet për Kampionatin Evropian

Formacionet zyrtare, Kosova U21 – Andorra U21: Dardanët nisin kualifikimet për Kampionatin Evropian

Kosova U21 sonte fillon kampanjën kualifikuese për kampionatin evropian që mbahet në vitin 2023.

‘Dardanët’ ballafaqohen me Andorrën në Prishtinë.


Trajneri gjerman Michael Nees është përcaktuar për këtë formacion.

Në portë do të jetë portier Nreca Bisinger, ndërsa në mbrojtja kanë zënë vend Pllana, Kurtulus, Sadriu dhe Hoxha.

Lushaku, Hoti dhe Zyba do të jetë në mesfushë, ndërsa sulmi i është besuar Tushës, Veliut dhe Nivokazit. /Telegrafi/