Juventusi do të kërkojë të kthehet në vendin e parë në duel me Genoan, ku fitorja e kthen lider.

Zonja e Vjetër ka arritur deri tani 23 pikë, dy më pak se Interi që e ka rrëmbyer pozitën e parë.

Trajneri Maurizio Sarri ka zgjedhur nga minuta e parë Dybalan e Ronaldon për sulmin.

Sot do të luajë edhe Daniele Rugani.

Në anën tjetër Tiago Matto ka vendosur të luajë me Kouame e Pinamonti/

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe zhvillohet në Allianz Stadium. /Telegrafi/


Juventus: Buffon; Cuadrado, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Bentancur, Matuidi; Bernardeschi; Dybala, Ronaldo.

Genoa: Radu; Ghiglione, Romero, C Zapata, Ankersen; Schone, Cassata; Agudelo; Pandev, Agudelo, Kouame; Pinamonti