LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Itali – Angli: Kampioni dhe nënkampioni evropian fillojnë eliminatoret

Formacionet zyrtare, Itali – Angli: Kampioni dhe nënkampioni evropian fillojnë eliminatoret

Italia do të pres Anglinë, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve për eliminatoret për EURO 2024.

Reklama

Kampioni aktual evropian pas mungesës në Katar 2022, do të tentojnë ta nisin me fitore mbrojtjen e titullit që e fituan para tre vitesh.

Anglia në anën tjetër në garat e mëdha luan futboll të mirë, por rezultatet nuk po arriten.

Në këtë ndeshje Roberto Mancini do të luajë me Berardi, Retegui dhe Pellegrini.

Në anën tjetër Gareth Saouthgate ka vendosur të luajë me Saka, Kane dhe Grealish.


Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Acerbi, Toloi, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Berardi, Retegui, Pellegrini

Anglia: Pickford; Walker, Maguire, Stones, Shaw; Rice, Bellingham, Phillips; Saka, Kane, Grealish.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori