Chelsea është mysafir i Newcastle United në javën e 23-të të Ligës Premier në ndeshjen që zhvillohet në St James’ Park.

Blutë konsiderohen favoritë në përpjekje për të ruajtur vendin e katërt në tabelë, ashtu që do të përpiqen të nxjerrin pikë maksimale nga kjo sfidë.

Trajnerët Steve Bruce dhe Frank Lampard i kanë gati formacionet e tyre për këtë takim të rëndësishëm.

Formacioni startues i Newcastle United: Dubravka, Krafth, Fernandez, Lascelles, Clark, Willems, Almiron, Hayden, Shelvey, Saint-Maximin, Joelinton.

Formacioni startues i Chelseat: Kepa, James, Rudiger, Christensen, Azpilicueta, Kante, Jorginho, Mount, Willian, Abraham, Hudson-Odoi.

/Telegrafi/