Manchester City do të kërkojë fitore në udhëtim te Burnley, për të ruajtur gjasat e fundit për titull këtë sezon në Ligën Premier.

Liverpooli ka krijuar diferencë prej 11 pikëve deri më tani.

Kampionët aktual do të jenë mysafir të Burnley në ndeshjen e javës së 15-të, që fillon nga ora 21:15.

Të dy skuadrat kanë konfirmuar formacionet startuese.

Pep Guardiola ka futur nga minuta e parë ekipin më të mirë me emra si Kevin De Bruyne, Reahem Sterling dhe Gabirel Jesus.


Burnley: Pope, Bardsley, Tarkowski, Mee, Pieters, Cork, Hendrick, Drinkwater, Lennon, McNeil, Wood.

Manchester City: Ederson, Walker, Otamendi, Fernandinho, Angelino, Rodrigo, Silva (C), De Bruyne, Bernardo, Sterling, Jesus.


/Telegrafi/