LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Belgjika – Kanada: Yjet belgë, kundër talentëve kanadezë

Formacionet zyrtare, Belgjika – Kanada: Yjet belgë, kundër talentëve kanadezë

Belgjika do të përballet me Kandanë në kuadër të ndeshjet hapëse të grupit F.

Belgët kanë pasur ecurinë të mirë në vitet e fundit dhe shihen si favori në këtë përballje.


Në anën tjetër kanadezët vijnë në këtë botëror për të shkaktuar befasi, pasi në skuadër ka disa talentë të mëdhenj.

Ndeshja tjetër e këtij grupi mes Kroacisë dhe Marokut është mbyllur me rezultat 0-0.

Përballja mes Belgjikës dhe Kanadasë do të fillojë në ora 20:00.


Belgjika: Courtois, Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen, Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco, De Bruyne, E. Hazard, Batshuayi.

Kanada: Hutchinson, Borjan, Johnston, Miller, Vitoria, Eustaquio, Hoilett, Buchanan, Davies, David, Laryea.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori