Arsenali është mysafir i Sheffield Unitedit në Bramall Lane, ku do ta zhvillojë ndeshjen e xhiros së 31-të në Ligën Premier.

Topçinjtë renditen në vend të 11-të me 42 pikë, 12 pikë larg zonës evropiane që vështirë se mund ta arrijnë.

Sheffieldi është i fundit në tabelë me vetëm 14 pikë të arkëtuara dhe në edicionin e ardhshëm do të luajë në Championship.

Trajnerët Paul Heckingbottom dhe Mikel Arteta i kanë përgatitur formacionet me të cilat do ta nisin ndeshjen.

Formacioni startues i Sheffield Unitedit: Ramsdale; Egan, Ampadu, Stevens; Baldock, Lundstram, Norwood, Fleck, Osborn; McGoldrick, Burke.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno; Chambers, Holding, Pablo Mari, Saka; Xhaka, Thomas; Pepe, Ceballos, Martinelli; Lacazette.

/Telegrafi/