Interi është mysafir i Hellas Veronas në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 31-të në Serie A.

Nerazzurrët pozicionohen në vend të katërt në tabelë dhe do të përpiqen ta ngushtojnë diferencën me skuadrat liderë, duke qenë se edhe Lazio edhe Juventusi pësuan humbje.

Verona nuk ka ndonjë objektiv, pasi ndodhet në mes të tabelës duke mos rrezikuar rënien, derisa ndodhet larg zonës evropiane.

Trajnerët Ivan Juric dhe Antonio Conte i kanë përgatitur formacionet për këtë takim.

Formacioni startues i Hellas Veronas: Silvestri, Rrahmani, Gunter, Kumbulla, Faraoni, Amrabat, Veloso, DiMarco, Pessina, Lazovic, Stepinski.

Formacioni startues i Interit: Handanovic, Skriniar, Godin, De Vrij, Candreva, Brozovic, Gagliardini, Young, Valero, Lukaku, Alexis.

Reklama

/Telegrafi/