LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Chelsea në kërkim të tri pikëve ndaj Southamptonit të rrezikuar

Formacionet startuese: Chelsea në kërkim të tri pikëve ndaj Southamptonit të rrezikuar

Chelsea është mysafir i Southamptonit për ndeshjen e xhiros së 34 në Ligën Premier.

Reklama

Blutë kanë mbetur shumë larg zonës që çon në Ligën e Kampionëve (10 pikë prapa vendit të katërt), ashtu që fitorja është më se e domosdoshme.

Kampioni në fuqi është vend të pestë në tabelë me 57 pikë, 10 më pak se Tottenham Hotspur (në vend të katërt) dhe Liverpooli (në vend të tretë).

Chelsea e ka një ndeshje më pak të zhvilluar se Redsat prandaj do të shpresojë që në takimet e mbetura të arkëtojë pikë maksimale dhe të presë nga rivalët që të lëshojnë pikë.

Nga ana tjetër, Southamptoni është në zonën e rënies nga liga (në vend të 18), por nuk është shumë larg pozitave të mësipërme, prandaj ky do të jetë një takim i vështirë për Blutë.

Mark Hughes dhe Antonio Conte do t’i provojë taktikat e tyre në ndeshjen që zhvillohet në St Mary’s Stadium.

Formacioni startues i Southamptonit: McCarthy, Cedric, Bednarek, Hoedt, Yoshida, Bertrand (c), Romeu, Ward-Prowse, Tadic, Hojbjerg, Long.

Formacioni startues i Chelseat: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill (c); Zappacosta, Kante, Fabregas, Alonso; Willian, Morata, Hazard.

/Telegrafi/