Formacionet startuese: Barca dëshiron të konfirmohet si gjysmëfinalist ndaj Romës

Roma është nikoqir i Barcelonës në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve në ‘misionin e pamundur’ për të gjetur fazën tjetër të garës më të madhe evropiane për klube.

Blaugranët fituan me rezultat 4-1 në ndeshjen e parë në Camp Nou, ashtu që do të ndihen komodë në përballjen kthyese në Stadio Olimpico.

Mysafirët duhet thjesht ta mbrojnë rezultatin dhe ta presin momentin për ta ndëshkuar kundërshtarin.

Vendasit duhet të fitojnë së paku 3-0 për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, prandaj duhet të zhvillojnë lojë ofensive dhe të shënojnë gola.

Pritet të shihet plani i Eusebio Di Francescos përballë taktikave të Ernesto Valverdes.

Formacioni startues i Romës: Alisson, Manolas, Fazio, Jesus, Kolarov, Nainggolan, De Rossi, Strootman, Florenzi, Dzeko, Schick.

Banka rezervë e Roma: Skorupski, Bruno Peres, El Shaarawy, Pellegrini, Gonalons, Gerson, Under.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Roberto, Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suarez.

Banka rezervë e Barcelonës: Cillessen, Vermaelen, Paulinho, Andre Gomes, Denis Suarez, Dembele, Paco Alcacer.

/Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën