Atletico Madrid është nikoqir i Huescas në Estadio Wanda Metropolitano për ta zhvilluar ndeshjen e xhiros së 32-të në La Liga.

Reklama

Lideri i deritanishëm i kampionatit spanjoll ka pikë të barabarta me Real Madridin (nga 70), prandaj do të synojë fitoren për t’u rikthyer në krye dhe për ta ruajtur distancën.

Hesca është në zonën e rrezikut për të rënë nga liga, mirëpo ka vetëm një pikë më pak se Real Valladolidi që ndodhet një vend më lartë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trajnerët Diego Simeone dhe Pacheta i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Atletico Madridit:

Reklama

Formacioni startues i Huescas:

/Telegrafi/