LAJMI I FUNDIT:

Formacionet e mundshme Juve-Spal: Buffon në njërën anë, Berisha në anën tjetër

Formacionet e mundshme Juve-Spal: Buffon në njërën anë, Berisha në anën tjetër
(Foto: Twitter/Spal)

Juventusi është nikoqir i Spalit në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë që zhvillohet në Allianz Stadium.

Reklama

Trajneri Andrea Pirlo pritet ta angazhojë në portë veteranin Gianluigi Buffon, derisa në pozita tjera do të luajnë edhe disa lojtarë të rinj.

Dejan Kulusevski dhe Alvaro Morata d ta udhëheqësin sulmin, ndërkohë që Cristiano Ronaldo do të pushojë.

Te skuadra mysafire në portë pritet të startojë portieri shqiptar, Etrit Berisha.


Formacionet e mundshme

Juventus: Buffon; Di Pardo, Demiral, De Ligt, Frabotta; Bernardeschi, Fagioli, Rabiot, Ramsey; Kulusevski, Morata

SPAL: Berisha; Okoli, Vicari, Ranieri; Dickmann, Mora, Murgia, Sala; Brignola; Floccari, Seck.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori