Borussia Dortmund dhe Monaco një duel interesant, por paksa nën hijen super ndeshjeve tjera në e çerekfinale.

Të dyja skuadrat kanë kualitete të mëdha dhe kështu dëshirojnë të bëjnë histori në Ligën e Kampionëve duke befasuar të gjithë, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:

Borussia Dortmund (4-5-1): Burki; Pisczcek, Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer; Weigl; Dembele, Kagawa, Pulisic, Guerreiro; Aubameyang.

Monaco (4-3-3): Subasic; Fabinho, Raggi, Glik, Mendy; Moutinho, Bernardo Silva, Lemar; Mbappé, Falcao, Germain. /Telegrafi/