LAJMI I FUNDIT:

Formacionet bazë: Sfidë interesante ndërmjet Romës dhe Atalantas

Formacionet bazë: Sfidë interesante ndërmjet Romës dhe Atalantas

Roma është nikoqire e Atalantas në Stadio Olimpico, ku zhvillohet ndeshja e xhiros së 32-të në Serie A.

Reklama

Dhjetë pikë është diferenca ndërmjet këtyre skuadrave, ndërsa Giallorossët pozicionohen në vend të shtatë me 54 pikë dhe synon të përfshihen në zonën e Ligës së Evropës.

Atalanta është e katërta në renditje (me 64 pikë) dhe nuk dëshiron që t’i afrohet Napoli që ka katër pikë më pak, po ashtu në rast të fitores mund ta kalojë Juventusin që ka një pikë më shumë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Paulo Fonseca dhe Gian Piero Gasperini, të cilët i kanë gati formacionet për këtë sfidë.

Formacioni startues i Romës: Pau Lopez; Mancini, Cristante, Ibanez; Karsdorp, Villar, Veretout, Calafiori; Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.

Formacioni startues i Atalantas: Gollini; Gjimshiti, Romero, Palomino; Mahle, De Roon, Freuler, Gosens; Ilicic, Malinovskyi; Duvan Zapata.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori