Në Ramon Sanchez Pizjuan takohen Sevilla dhe Bayern Munichu për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët konsiderohet favoritë për të vazhduar në gjysmëfinale, mirëpo nuk do ta kenë edhe aq lehtë përballë andaluzianëve.

Skuadra spanjolle pritet ta shfrytëzojë terrenin vendas në përpjekje për të nxjerrë rezultat pozitiv ndaj ekipit gjerman.

Trajnerët Vincenzo Montella dhe Jupp Heynckes i kanë gati formacionet për këtë takim.

Formacioni startues i Sevillas: David Soria, Jesus Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, N’Zonzi, Sarabia, Vzzquez, Correa, Ben Yedder.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Ulreich, Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat, Vidal, Javi Martinez, Thiago, Muller, Lewandowski, Ribery.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave (11 prill) në Allianz Arena. /Telegrafi/