LAJMI I FUNDIT:

Formacionet bazë: Italia kërkon triumfin ndaj Lihtenshtajnit

Formacionet bazë: Italia kërkon triumfin ndaj Lihtenshtajnit

Italia është nikoqir i Lihtenshtajnit për ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’, në kuadër të Grupit J.

Reklama

Azzurrët kanë arkëtuar tri pikë në takimin e parë kundër Finlandës, ndërsa Lihtenshtajni ka humbur në udhëtim te Greqia.

Trajneri italian, Roberto Mancini, e ka përgatitur taktikën e lojës kundrejt homologut të tij në bankën kundërshtare, Helgi Kolvidsson.

Formacioni startues i Italisë: Sirigu, Mancini, Verratti, Spinazzola, Jorginho, Romagnoli, Kean, Sensi, Politano, Bonucci, Quagliarella.

Formacioni startues i Lihtenshtajnit: Buchel, Goppel, Kaufmann, Hofer, Sele, Kuhne, Wieser, Salanovic, Hasler, S. Wolfinger, Polverino (C).

(Foto: Uefa.com)

Ndeshja ndërmjet Armenisë dhe Finlandës (që u zhvillua më herët) dhe ajo në mes të Bosnje e Hercegovinës dhe Greqisë, janë përballjet tjera të këtij grupi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori