Forcat e Shërbimit të Sigurisë së Ukrainës kanë shkatërruar 10 tanke ruse në rajonin e Donetsk gjatë natës, raporton Kyiv Independent.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës tha më 18 mars se forcat e saj speciale, “Ujqërit e Bardhë”, kishin shkatërruar 10 tanke ruse dhe një transportues të blinduar të personelit në drejtim të Donetskut të pushtuar, transmeton Telegrafi.

Mediumi ukrainas gjithashtu ka publikuar një video ku tregohet momenti i shkatërrimit të tankeve, derisa shihen shpërthime të fuqishme.

Videoja u publikua nga Shërbimi ukrainas i Sigurisë. /Telegrafi/