LAJMI I FUNDIT:

Florenzi: Liverpooli nuk na vranë krejtësisht

Florenzi: Liverpooli nuk na vranë krejtësisht
ROME, ITALY - APRIL 10: Alessandro Florenzi of AS Roma in action during the UEFA Champions League Quarter Final Second Leg match between AS Roma and FC Barcelona at Stadio Olimpico on April 10, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Mesfushori Alessandro Florenzi ka thënë se Roma ende nuk ka vdekur, duke shtuar se Liverpoolin nuk i ka vrarë plotësisht. 

Reklama

‘The Reds’ ishin duke fituar me rezultat 5-0 në Anfield, por goli i Edin Dzekos de ai nga penalltia i Diego Perottit bën që rezultati të shkojë në 5-2.

Giallorossëve iu duhet një fitore sikurse kundër Barcelonës (3-0) për të kaluar tutje.

Florenzi në duel me Mane (Getty)

“Ne kishim humbur rrugën pas vetëm gjysmë ore lojë dhe ishin praktikisht të vdekur, por ata nuk na vranë krejtësisht”.

“Me zemër, angazhim dhe krenari, ne ishim në gjendje të rihapim një ndeshjen”.

“Do të jetë e vështirë, por ka ende 90 minuta për të luajtur para tifozëve tanë dhe ne do të përpiqemi të arrijmë diçka të rëndësishme”.

Florenzi kundër Barcelonës (Getty)

“Ne e dimë se do të jetë më e vështirë sesa kundër Barcelonës, ​​pasi Liverpooli ka karakteristika të ndryshme, por ne do të përpiqemi të bëjmë një paraqitje të shkëlqyeshme”, ka thënë Florenzi.

Roma do të luajë në shtëpi pas një jave ( e mërkurë) në ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Deklarohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve pasi UEFA nisi hetimet për sjelljen e tij

Deklarohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve pasi UEFA nisi hetimet për sjelljen e tij

Liga e Kampionëve
Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

La Liga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t'ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit

Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t'ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit"?

Premier League
Liga Premeir reagon për sulmin që iu bë gjyqtarit Taylor dhe familjes së tij nga tifozët e Romës

Liga Premeir reagon për sulmin që iu bë gjyqtarit Taylor dhe familjes së tij nga tifozët e Romës

Premier League
Kalo në kategori