LAJMI I FUNDIT:

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Hansi Flick – i cili zyrtarisht është tashmë trajneri i Barcelonës – thuhet se ka refuzuar shitjen e mesfushorit Ilkay Gundogan. Lojtari gjerman është cak i gjigantit turk Galatasaray.

Flick ka zëvendësuar Xavin, i cili u shkarkua javën e kaluar. Megjithatë, strategu gjerman përballet me një detyrë të vështirë për të mbledhur një skuadër konkurruese, duke marrë parasysh problemet financiare të dokumentuara mirë të Blaugranëve.

Sipas El Nacional, klubi po kërkon të shesë Ronald Araujon, Raphinhan dhe Frenkie de Jong, por thuhet se i konsideron Lamine Yamal, Pau Cubasi dhe Marc-Andre ter Stegen si të domosdoshëm.

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit
Lexo po ashtu Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Ndërkohë, Gundogan – i cili mbërriti verën e kaluar si një transferim i lirë – ka pasur një sezon të fortë debutues në Camp Nou. Në 51 ndeshje në të gjitha garat, 33-vjeçari ka shënuar pesë gola dhe ka 14 asistime.

Pavarësisht se kontrata e tij skadon në vitin 2025, Galatasaray thuhet se ka paraqitur një ofertë prej 50 milionë eurosh për mesfushorin.

Barca mund të joshet të pranojë ofertën – për shkak të borxheve të saj financiare. Por Flick nuk dëshiron që bashkëkombasi i tij të shitet, pasi ai e konsideron lojtarin si jetik për planet e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori