LAJMI I FUNDIT:

Fjolla Morina shoqërohet në polici, avokati i saj konfirmon se është liruar

Fjolla Morina shoqërohet në polici, avokati i saj konfirmon se është liruar
Foto: Instagram

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, u raportua se ditën e sotme (e mërkurë) është arrestuar në Prishtinë.

Telegrafi lidhur me këtë ka kontaktuar avokatin e saj, Fanol Krasniqin, i cili thotë se ishte ndaluar nga një patrullë për kontrolle ditore, e që më pas u shoqërua për në stacionin policor.


Ai tha se u shoqërua për shkak se figuron që ishte ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, por që u lirua menjëherë pas marrjes në pyetje.

Fjolla Morina (Foto: Instagram)

“Fjolla Morina është ndalur sot nga një patrullë, kontrolle ditore që e kanë shoqëruar në Polici për shkak që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, por pas verifikimit të të dhënave ajo është liruar menjëherë”, tha Krasniqi.

Të gjitha lajmet nga Fjolla Morina
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Fjolla Morina

“Një zyre e bashkëpunimit juridik në Kosovë, nuk e ka shfuqizuar urdhëresën e gjykatës e cila e ka refuzuar ekstradimin, tani po presim njoftimin Fjolla nuk është e arrestuar”, tha më tej ai.

Fjolla Morina (Foto: Instagram)

Kujtojmë që Morina ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, marrë parasysh që mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

E njëjta u shpall në kërkim më 21 prill 2021, një muaj pasi gjykata e Kukësit e dënoi me 6 vite burgim për “trafik të armëve dhe municionit”. /Telegrafi/

Fjolla Morina (Foto: Instagram)

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Magazina
Melinda Ademi paralajmëron këngën e re, ndërsa shfaqet shumë tërheqëse

Melinda Ademi paralajmëron këngën e re, ndërsa shfaqet shumë tërheqëse

Magazina
Dafina Zeqiri merr propozim për martesë në ditëlindjen e saj, publikon pamje nga momenti romantik

Dafina Zeqiri merr propozim për martesë në ditëlindjen e saj, publikon pamje nga momenti romantik

Magazina
Ka miliona shikime në rrjetet sociale, a është kjo parashikuesja më e lezetshme e motit?

Ka miliona shikime në rrjetet sociale, a është kjo parashikuesja më e lezetshme e motit?

Magazina
Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Magazina

"Jemi të emocionuar", Dafina Zeqiri tregon përfundimisht nëse është shtatzënë po ashtu për dasmën me Kreshnikun

Magazina
Kalo në kategori