LAJMI I FUNDIT:

Fjalët e Todd Boehly që ua tha stafit të tij bënë që Chelsea ta blinte Enzo Fernandezin

Fjalët e Todd Boehly që ua tha stafit të tij bënë që Chelsea ta blinte Enzo Fernandezin

Përforcimi më i madh në historinë e futbollit anglez, Enzo Fernandez, e çmendi pronarin e Chelseat, Todd Boehly në ndeshjen finale të Kupës së Botës.

Reklama

Chelsea shpenzoi një shumë të madhe parash në afatin kalimtar të janarit dhe pjesa më e madhe (121 milionë euro) shkoi për mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez, i cili u soll si transferim rekord nga Benfica.

Një nga gazetarët më të respektuar, David Ornstein, ka treguar një histori interesante se pse Chelsea e solli argjentinasin.

Duke pasur parasysh reputacionin e Ornstein, nuk ka dyshim se kjo është e vërtetë.

Përkatësisht, pronari i Chelseat e ka ndjekur finalen e Kupës së Botës në Katar dhe ka mbetur i impresionuar nga ajo që bëri Fernandez në duelin kundër Francës kur Argjentina fitoi titullin.

Ai i tha ekipit të tij që ta sillte menjëherë, gjë që e bënë në fund të afatit kalimtar.

“Kur Fernandez po dilte nga fusha në finalen e Ligës së Kampionëve, dëgjova Boehlyn duke i thënë skuadrës së tij” ‘Më merrni këtë njeri’”, tregon Ornstein.

Pasi u tha bashkëpunëtorëve të tij, Boehly mori lojtarin që donte./Telegrafi/