Fitore e lehtë e Liverpoolit ndaj Stoke (Video)

Liverpooli ka fituar ndaj Stoke Cityt me rezultat 4-1.

Reds dominuan gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e merituar dhe e lehtë për skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e tetë nga Alberto Moreno, kurse mysafirët barazuan në minutën e 22-të me anë të Bojan Krkic.

Liverpool+v+Stoke+City+Premier+League+1E8fWq_tiGqx

Epërsia e vendasve u rikthye në minutën e 32-të fal golit nga Daniel Sturridge, e gjitha kjo pas një asistimi të bukur nga Sheyi Ojo dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Xherdan+Shaqiri+Liverpool+v+Stoke+City+Premier+s5GIKBc4JWUx

Goli i sigurisë erdhi në minutën e 50-të nga Divock Origi, por sulmuesi belg shënoi edhe një herë në minutën e 65-të.

Liverpool+v+Stoke+City+Premier+League+xewhhzLfx_Fx

Vlen të theksohet se Xhardan Shaqiri luajti 70 minuta në këtë takim dhe asistoi te goli i vetëm i Stoke.

Pas kësaj fitore Liverpooli ngjitet në pozitën e tetë me 48 pikë, apo një më shumë se Stoke City në vendin e nëntë. Ndeshja e ardhshme e Reds është ndaj Bournemouth, kurse Stoke kundër Tottenhamit. /Telegrafi/

Liverpool 1 – 0 Stoke City: Alberto Moreno

Posted by Telegrafi Sport on Sunday, 10 April 2016

1-1: Bojan Krkic shënon pas asistimit të Xherdan Shaqirit.

Ojo driblon Shaqirin dhe asiston te Sturridge për 2-1.

3-1: Origi shënon pas një asistimi të bukur nga Milner.

4-1: Tjetër gol nga Origi ndaj Stoke 🙂

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve