LAJMI I FUNDIT:

Fillon faza e ‘play offit’ në Superligën e Femrave në basketboll

Fillon faza e ‘play offit’ në Superligën e Femrave në basketboll
(Foto: basketbolli)

Pas përfundimit të fazës së rregullt në Superligën e Femrave tani fillon faza më dinamike dhe interesante, ‘play offi’. Katër skuadrat në garë për titullin kampion të edicionit 2022/2023.

Reklama

‘Play-offi’ hapet me gjysmëfinalet Bashkimi-Trepça, që zhvillohet sot nga ora 16:00. Kurse ndeshje më e zjarrtë pritet të jetë në kryeqytet, ku Prishtina pret Penzës nga ora 17:00 në po të njëjtën ditë.

Bashkimi në fazën e rregullt ka siguruar vendin e parë me bilanc 20/20, e ndjekur nga Prishtina në vendin e dytë me 16 fitore dhe katër humbje, Penza në vendin e tretë me 12 fitore dhe tetë humbje, kurse Trepça të katërtin me gjashtë fitore e 14 humbje.

Fituesit e fazës së parë takohen në finale të ‘play offit’ për titullin kampion.

Ka përfunduar faza e rregullt në Superligën e Femrave – 20 fitore për Bashkimin
Lexo po ashtu Ka përfunduar faza e rregullt në Superligën e Femrave – 20 fitore për Bashkimin

PLAY OFF – GJYSMËFINALET

E martë

16:00 Bashkimi-Trepça
17: 00 Prishtina – Penza

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

La Liga
Kalo në kategori