Vazhdimisht vijnë lajme të mira për kombëtaren e Kosovës.

Asociacioni më i lart i futbollit botëror, FIFA, i thotë po edhe kërkesës së Sinan Bytyqit të Manchester Cityt që të luajë për Kosovën.

Dje, Federata Ndërkombëtare e Futbollit lejoi Albert Bunjakun dhe Enis Alushin që të veshë fanellën e Kosovës.

Kujtojmë se përfaqësueses së Kosovës ka shprehur dëshirë t’i bashkohet edhe Milot Rashica, Alban Meha dhe Besart Berisha. /Telegrafi/